Türk Tarihinde Meseleler Hüseyin Nihal Atsız

ISBN:

Published:

Paperback

189 pages


Description

Türk Tarihinde Meseleler  by  Hüseyin Nihal Atsız

Türk Tarihinde Meseleler by Hüseyin Nihal Atsız
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 189 pages | ISBN: | 6.73 Mb

Türk tarihi henüz tedvin edilmemiştir. Bu kadar büyük ve mühim bir milletin tarihi için henüz tedvin edilmemiştir demek ilk bakışta insana imkânsız gibi görünse de bu, bir gerçektir. Bunun başlıca üç sebebi vardır: Birincisi, Türk tarihinin başkaMoreTürk tarihi henüz tedvin edilmemiştir.

Bu kadar büyük ve mühim bir milletin tarihi için henüz tedvin edilmemiştir demek ilk bakışta insana imkânsız gibi görünse de bu, bir gerçektir. Bunun başlıca üç sebebi vardır: Birincisi, Türk tarihinin başka milletlerle asla ölçüştürülemeyecek kadar geniş bir coğrafya sahasında geçmesi- ikincisi Türk tarihçilerinin devletten çok hanedanlara değer vermesi- üçüncüsü de Türk milletinin tarihi yapan, fakat yazmayan bir millet karakterinde olmasıdır.

Bu sebeple Türk tarihinin en çok bilinen şahısları ve olayları üzerinde bile bazen derin fikir ayrılıkları göze çarpmaktadır. Bu kitap, bu fikir ayrılıklarından doğan meselelerin bir bölümünü ele alarak tartışmak, bir sonuca varmak için yazılmıştır. Türk tarihinin meseleleri şüphesiz, yalnız burada ele alınanlardan ibaret değildir.

Maksat, bu meselelerden birkaçını göstererek aydınların, özellikle tarihçilerin dikkatini bu konular üzerine çekmek, ihtilâflı noktalarda fikir birliğine varmak için gerekli toplantıların ve tartışmaların yapılmasına yol açmaktır. Bunlar yapılabilirse tarihimiz tedvin olunmak yoluna girecektir.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Türk Tarihinde Meseleler":


motersdemallorca.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us